Flutter | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Wide Velvet Comfort Band - Giving added security from slippage and to prevent friction.
- Ultra Thin AdjustersĀ - Located at the nape for added comfort.
- Capless - The open wefted construction is lightweight and well ventilated for a cool, comfortable fit.
| SKU: | EGFLUTTER |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.75 oz |
| Collection: | Next |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Pear,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 6.5" | Sides 6.5" | Back 6.5" | Nape 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Flutter | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Flutter | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Wide Velvet Comfort Band - Giving added security from slippage and to prevent friction.
- Ultra Thin AdjustersĀ - Located at the nape for added comfort.
- Capless - The open wefted construction is lightweight and well ventilated for a cool, comfortable fit.
| SKU: | EGFLUTTER |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.75 oz |
| Collection: | Next |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Pear,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 6.5" | Sides 6.5" | Back 6.5" | Nape 2" |
Original: $126.65
-65%$126.65
$44.33Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Wide Velvet Comfort Band - Giving added security from slippage and to prevent friction.
- Ultra Thin AdjustersĀ - Located at the nape for added comfort.
- Capless - The open wefted construction is lightweight and well ventilated for a cool, comfortable fit.
| SKU: | EGFLUTTER |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.75 oz |
| Collection: | Next |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Pear,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 6.5" | Sides 6.5" | Back 6.5" | Nape 2" |























