Felicity | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESFELICITY |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.6 oz |
| Collection: | High Society |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 6" | Crown 9.5" | Sides 11" | Back 12" | Nape 12" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Felicity | DISCONTINUED
Felicity | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESFELICITY |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.6 oz |
| Collection: | High Society |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 6" | Crown 9.5" | Sides 11" | Back 12" | Nape 12" |
Original: $277.00
-65%$277.00
$96.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESFELICITY |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.6 oz |
| Collection: | High Society |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 6" | Crown 9.5" | Sides 11" | Back 12" | Nape 12" |
























