Faye | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESFAYE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 4.5" | Back 4.5" | Nape 3.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





















Faye | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Faye | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESFAYE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 4.5" | Back 4.5" | Nape 3.5" |
Original: $151.00
-65%$151.00
$52.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESFAYE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.4 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 4.5" | Back 4.5" | Nape 3.5" |























