Fantasy | Synthetic Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
Special FeaturesĀ
- Personal fit cap - Conforms to your head shape. Lightweight, cool, and comfortable.Ā
- Monofilament part - Mimics the look of a natural scalp and hair growth
| SKU: | EGFANTAA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.75 oz |
| Collection: | Gabor Luxury by Gabor |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 11.25" | Sides 11" | Back 10" | Nape 10.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



























Fantasy | Synthetic Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
Fantasy | Synthetic Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
Special FeaturesĀ
- Personal fit cap - Conforms to your head shape. Lightweight, cool, and comfortable.Ā
- Monofilament part - Mimics the look of a natural scalp and hair growth
| SKU: | EGFANTAA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.75 oz |
| Collection: | Gabor Luxury by Gabor |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 11.25" | Sides 11" | Back 10" | Nape 10.75" |
Original: $212.50
-65%$212.50
$74.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Special FeaturesĀ
- Personal fit cap - Conforms to your head shape. Lightweight, cool, and comfortable.Ā
- Monofilament part - Mimics the look of a natural scalp and hair growth
| SKU: | EGFANTAA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.75 oz |
| Collection: | Gabor Luxury by Gabor |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 11.25" | Sides 11" | Back 10" | Nape 10.75" |























