Estee | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Delectable long curly style choice for those who prefer extra hair length with a tousled curl movement. Features a monofilament top for styling versatility.
| SKU: | LF7002 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 4.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 5" | Crown: 5" | Nape: 11" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Estee | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Estee | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Delectable long curly style choice for those who prefer extra hair length with a tousled curl movement. Features a monofilament top for styling versatility.
| SKU: | LF7002 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 4.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 5" | Crown: 5" | Nape: 11" |
Original: $244.99
-65%$244.99
$85.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delectable long curly style choice for those who prefer extra hair length with a tousled curl movement. Features a monofilament top for styling versatility.
| SKU: | LF7002 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 4.5 oz |
| Approximate Length: | Front: 5" | Crown: 5" | Nape: 11" |























