Emma | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- SmartLace⢠Front - Virtually undetectable sheer lace front that gives you the option of off-the-face styling.
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
| SKU: | JR5137 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.7 oz |
| Collection: | SmartLace by Jon Renau |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front, Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 4" | Sides 2.5" | Nape 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Emma | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Emma | Synthetic Lace Front Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- SmartLace⢠Front - Virtually undetectable sheer lace front that gives you the option of off-the-face styling.
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
| SKU: | JR5137 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.7 oz |
| Collection: | SmartLace by Jon Renau |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front, Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 4" | Sides 2.5" | Nape 2" |
Original: $285.60
-65%$285.60
$99.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- SmartLace⢠Front - Virtually undetectable sheer lace front that gives you the option of off-the-face styling.
- Monofilament Top - Creates the illusions of natural hair growth and allows you to part the hair in any direction.
| SKU: | JR5137 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.7 oz |
| Collection: | SmartLace by Jon Renau |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front, Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 3" | Crown 4" | Sides 2.5" | Nape 2" |
























