Emily | Synthetic Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Double Layered Monofilament Part - Creates the illusions of natural hair growth from the fringe to the nape where the hair is parted.
| SKU: | JR5445 |
| Product Type: | Children's Wig |
| Product Weight: | 3.9 oz |
| Collection: | Juniors |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 5.5" | Crown 14.5" | Sides 10" | Nape 7.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Emily | Synthetic Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
Emily | Synthetic Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Double Layered Monofilament Part - Creates the illusions of natural hair growth from the fringe to the nape where the hair is parted.
| SKU: | JR5445 |
| Product Type: | Children's Wig |
| Product Weight: | 3.9 oz |
| Collection: | Juniors |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 5.5" | Crown 14.5" | Sides 10" | Nape 7.5" |
Original: $258.02
-65%$258.02
$90.31Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Double Layered Monofilament Part - Creates the illusions of natural hair growth from the fringe to the nape where the hair is parted.
| SKU: | JR5445 |
| Product Type: | Children's Wig |
| Product Weight: | 3.9 oz |
| Collection: | Juniors |
| Cap Size: | Petite |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 5.5" | Crown 14.5" | Sides 10" | Nape 7.5" |























