Dixie | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Ultra light, short, semi-straight cut that tapers to a smooth nape. The monofilament top construction makes this piece a triumph of styling versatility and comfort.
| SKU: | RP2521 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.9 oz |
| Collection: | Designer Series |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Oval,Pear,Square |
| Approximate Length: | Front 3.5" | Crown 3" | Nape 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Dixie | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Dixie | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Ultra light, short, semi-straight cut that tapers to a smooth nape. The monofilament top construction makes this piece a triumph of styling versatility and comfort.
| SKU: | RP2521 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.9 oz |
| Collection: | Designer Series |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Oval,Pear,Square |
| Approximate Length: | Front 3.5" | Crown 3" | Nape 2" |
Original: $218.99
-65%$218.99
$76.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ultra light, short, semi-straight cut that tapers to a smooth nape. The monofilament top construction makes this piece a triumph of styling versatility and comfort.
| SKU: | RP2521 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 1.9 oz |
| Collection: | Designer Series |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Double Monofilament |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Oval,Pear,Square |
| Approximate Length: | Front 3.5" | Crown 3" | Nape 2" |
























