Discretion | Discontinued
SPECIAL FEATURES
- Wide Velvet Comfort Band - Giving added security from slippage and to prevent friction.
- Ultra Thin Adjusters Located at the nape for added comfort.
- Capless - The open wefted construction is lightweight and well ventilated for a cool, comfortable fit.
- Inside Hidden weft Integrated for a natural hairline.
| SKU: | EGDISCRET |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.59 oz |
| Collection: | Next |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.25" | Crown 3" | Sides 2" | Back 2.25" | Nape 1.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Discretion | Discontinued
Discretion | Discontinued
SPECIAL FEATURES
- Wide Velvet Comfort Band - Giving added security from slippage and to prevent friction.
- Ultra Thin Adjusters Located at the nape for added comfort.
- Capless - The open wefted construction is lightweight and well ventilated for a cool, comfortable fit.
- Inside Hidden weft Integrated for a natural hairline.
| SKU: | EGDISCRET |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.59 oz |
| Collection: | Next |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.25" | Crown 3" | Sides 2" | Back 2.25" | Nape 1.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Wide Velvet Comfort Band - Giving added security from slippage and to prevent friction.
- Ultra Thin Adjusters Located at the nape for added comfort.
- Capless - The open wefted construction is lightweight and well ventilated for a cool, comfortable fit.
- Inside Hidden weft Integrated for a natural hairline.
| SKU: | EGDISCRET |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.59 oz |
| Collection: | Next |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.25" | Crown 3" | Sides 2" | Back 2.25" | Nape 1.5" |
























