Diamond | Human Hair Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Diamond by Louis Ferre is an overall 30" long wig, layered with European wave and featuring a monofilament top for styling versatility. Made from the highest quality 100% Chinese human hair, processed to feel like European.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LF9013 |
|---|---|
| Collection: | Precious Gem |
| Product Type: | Wigs for Women |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 7.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 11.5" | Crown: 16.5" | Nape: 16" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns













Diamond | Human Hair Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Diamond | Human Hair Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Diamond by Louis Ferre is an overall 30" long wig, layered with European wave and featuring a monofilament top for styling versatility. Made from the highest quality 100% Chinese human hair, processed to feel like European.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LF9013 |
|---|---|
| Collection: | Precious Gem |
| Product Type: | Wigs for Women |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 7.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 11.5" | Crown: 16.5" | Nape: 16" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Diamond by Louis Ferre is an overall 30" long wig, layered with European wave and featuring a monofilament top for styling versatility. Made from the highest quality 100% Chinese human hair, processed to feel like European.
Please note: Human hair wigs are styled and trimmed for photos. To achieve this look we recommend customizing.
| SKU: | LF9013 |
|---|---|
| Collection: | Precious Gem |
| Product Type: | Wigs for Women |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite/Average |
| Product Weight: | 7.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 11.5" | Crown: 16.5" | Nape: 16" |
























