Devotion | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction Signature Gabor® Personal Fit Cap - Uses fine mesh material to memorize shape of head for natural and comfortable fit.
- Synthetic Hair FlexLite® - Synthetic fiber produces ready-to-wear styles and eliminates weight and volume without sacrificing coverage.
| SKU: | EGDEVO |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.25 oz |
| Collection: | Gabor Next by Gabor |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.25" | Crown 6.5" | Sides 7.5" | Back 7.5" | Nape 6.25" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Devotion | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Devotion | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction Signature Gabor® Personal Fit Cap - Uses fine mesh material to memorize shape of head for natural and comfortable fit.
- Synthetic Hair FlexLite® - Synthetic fiber produces ready-to-wear styles and eliminates weight and volume without sacrificing coverage.
| SKU: | EGDEVO |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.25 oz |
| Collection: | Gabor Next by Gabor |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.25" | Crown 6.5" | Sides 7.5" | Back 7.5" | Nape 6.25" |
Original: $124.10
-65%$124.10
$43.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction Signature Gabor® Personal Fit Cap - Uses fine mesh material to memorize shape of head for natural and comfortable fit.
- Synthetic Hair FlexLite® - Synthetic fiber produces ready-to-wear styles and eliminates weight and volume without sacrificing coverage.
| SKU: | EGDEVO |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.25 oz |
| Collection: | Gabor Next by Gabor |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 3.25" | Crown 6.5" | Sides 7.5" | Back 7.5" | Nape 6.25" |
























