SK-Demi | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Skin Part - Gives you a natural look where the hair in parted.
- Simple Cap Design - Simple cap wigs fit very securely for confident wearing. Simplest way to transition into wigs by long time weave users.
- Secure Fit Combs - These combs will help keep your wig in place throughout the day.
| SKU: | MTSKDEMI |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Simple Cap Full Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 18" |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












SK-Demi | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SK-Demi | Synthetic Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Skin Part - Gives you a natural look where the hair in parted.
- Simple Cap Design - Simple cap wigs fit very securely for confident wearing. Simplest way to transition into wigs by long time weave users.
- Secure Fit Combs - These combs will help keep your wig in place throughout the day.
| SKU: | MTSKDEMI |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Simple Cap Full Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 18" |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Skin Part - Gives you a natural look where the hair in parted.
- Simple Cap Design - Simple cap wigs fit very securely for confident wearing. Simplest way to transition into wigs by long time weave users.
- Secure Fit Combs - These combs will help keep your wig in place throughout the day.
| SKU: | MTSKDEMI |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.15 oz |
| Collection: | Simple Cap Full Wig |
| Cap Size: | Average |
| Overall Length: | 18" |
| Cap Construction: | Skin Top/Part (Poly) |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | N/A |























