Debutante | Synthetic Lace Front Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
Special Features
- Lace Front - Creates the appearance of a natural hairline and allows for styling away from the face.
- Monofilament Part - Mimics the look of a natural scalp and hair growth.
| SKU: | EGDEBUTA |
| Product Type: | WIG |
| Product Weight: | 3.25 oz |
| Collection: | Gabor Next by Gabor |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front, Monofilament Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 8.25" | Sides 7.25" | Back 8" | Nape 6.25" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns













Debutante | Synthetic Lace Front Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
Debutante | Synthetic Lace Front Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
Special Features
- Lace Front - Creates the appearance of a natural hairline and allows for styling away from the face.
- Monofilament Part - Mimics the look of a natural scalp and hair growth.
| SKU: | EGDEBUTA |
| Product Type: | WIG |
| Product Weight: | 3.25 oz |
| Collection: | Gabor Next by Gabor |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front, Monofilament Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 8.25" | Sides 7.25" | Back 8" | Nape 6.25" |
Original: $191.25
-65%$191.25
$66.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Special Features
- Lace Front - Creates the appearance of a natural hairline and allows for styling away from the face.
- Monofilament Part - Mimics the look of a natural scalp and hair growth.
| SKU: | EGDEBUTA |
| Product Type: | WIG |
| Product Weight: | 3.25 oz |
| Collection: | Gabor Next by Gabor |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front, Monofilament Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 8.25" | Sides 7.25" | Back 8" | Nape 6.25" |























