Dawn | Long Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
The Dawn by Louis Ferre is a long and straight hair high fashion wig shows the beauty and energy of youth.
| SKU: | LF2037 |
|---|---|
| Collection: | Dream Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7.3 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.5" | Crown: 13.5" | Nape: 20" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Dawn | Long Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
Dawn | Long Synthetic Wig (Basic Cap) | UNAVAILABLE
The Dawn by Louis Ferre is a long and straight hair high fashion wig shows the beauty and energy of youth.
| SKU: | LF2037 |
|---|---|
| Collection: | Dream Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7.3 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.5" | Crown: 13.5" | Nape: 20" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Dawn by Louis Ferre is a long and straight hair high fashion wig shows the beauty and energy of youth.
| SKU: | LF2037 |
|---|---|
| Collection: | Dream Collection |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7.3 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.5" | Crown: 13.5" | Nape: 20" |























