Claire Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Claire Gradient (Rooted Colors) by Noriko is a collar length layered flip cut with textured edges. This short synthetic wig is also available in non-gradient colors and with Partial Monofilament.
| SKU: | RP1647G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.6" | Crown: 8.4" | Nape: 6" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns















Claire Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Claire Gradient | Synthetic Wig (Basic Cap)
Claire Gradient (Rooted Colors) by Noriko is a collar length layered flip cut with textured edges. This short synthetic wig is also available in non-gradient colors and with Partial Monofilament.
| SKU: | RP1647G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.6" | Crown: 8.4" | Nape: 6" |
Original: $228.99
-65%$228.99
$80.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Claire Gradient (Rooted Colors) by Noriko is a collar length layered flip cut with textured edges. This short synthetic wig is also available in non-gradient colors and with Partial Monofilament.
| SKU: | RP1647G |
|---|---|
| Collection: | Naturally Alternative Hair |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Basic Cap |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 3 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.6" | Crown: 8.4" | Nape: 6" |























