Christine | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
A soft and beautiful one length modern long classic wig style with a monofilament top. Its versatility offers exciting options of styling changes.
Ā
| SKU: | LF7014 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7.6 oz |
| Overall Length: | 21" |
| Approximate Length: | Front: 5.5" | Crown: 17" | Nape: 8" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Christine | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Christine | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
A soft and beautiful one length modern long classic wig style with a monofilament top. Its versatility offers exciting options of styling changes.
Ā
| SKU: | LF7014 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7.6 oz |
| Overall Length: | 21" |
| Approximate Length: | Front: 5.5" | Crown: 17" | Nape: 8" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A soft and beautiful one length modern long classic wig style with a monofilament top. Its versatility offers exciting options of styling changes.
Ā
| SKU: | LF7014 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 7.6 oz |
| Overall Length: | 21" |
| Approximate Length: | Front: 5.5" | Crown: 17" | Nape: 8" |























