Chevonne | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Short layered flip style with a monofilament top. Feathery out-flipped layers and wispy texture creates the ultimate look.
| SKU: | LF7030 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 4.75" | Nape: 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Chevonne | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Chevonne | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Short layered flip style with a monofilament top. Feathery out-flipped layers and wispy texture creates the ultimate look.
| SKU: | LF7030 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 4.75" | Nape: 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Short layered flip style with a monofilament top. Feathery out-flipped layers and wispy texture creates the ultimate look.
| SKU: | LF7030 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 2.6 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.75" | Crown: 4.75" | Nape: 2.5" |
























