Celine | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Classic bob (page) wig style, beautifully cut to fall just onto the shoulders and featuring a monofilament top for a natural appearance. A light fringe finishes the hairstyle perfectly.
| SKU: | LF7010 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 5.7 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.5" | Crown: 11" | Nape: 5.25'" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Celine | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Celine | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Classic bob (page) wig style, beautifully cut to fall just onto the shoulders and featuring a monofilament top for a natural appearance. A light fringe finishes the hairstyle perfectly.
| SKU: | LF7010 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 5.7 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.5" | Crown: 11" | Nape: 5.25'" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Classic bob (page) wig style, beautifully cut to fall just onto the shoulders and featuring a monofilament top for a natural appearance. A light fringe finishes the hairstyle perfectly.
| SKU: | LF7010 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 5.7 oz |
| Approximate Length: | Front: 5.5" | Crown: 11" | Nape: 5.25'" |























