Carly | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESCARLY |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 3.75" | Sides 3" | Back 4.5 | Nape 3.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Carly | DISCONTINUED
Carly | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESCARLY |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 3.75" | Sides 3" | Back 4.5 | Nape 3.5" |
Original: $115.00
-65%$115.00
$40.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Capless Construction - Open stretch cap construction is open all throughout for maximum coolness and comfort.
- Pure Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points.
| SKU: | ESCARLY |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.5 oz |
| Collection: | Classique |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Heart,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 3.75" | Sides 3" | Back 4.5 | Nape 3.5" |
























