Carla Petite | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Classic short layered body wave with a monofilament top. A short style expertly layered and body waved to create a modern chic style.
| SKU: | LF7005P |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite |
| Product Weight: | 2 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.5" | Crown: 3" | Nape: 1.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Carla Petite | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Carla Petite | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Classic short layered body wave with a monofilament top. A short style expertly layered and body waved to create a modern chic style.
| SKU: | LF7005P |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite |
| Product Weight: | 2 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.5" | Crown: 3" | Nape: 1.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Classic short layered body wave with a monofilament top. A short style expertly layered and body waved to create a modern chic style.
| SKU: | LF7005P |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Square, Pear, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Petite |
| Product Weight: | 2 oz |
| Approximate Length: | Front: 3.5" | Crown: 3" | Nape: 1.75" |
























