Camera Ready | Synthetic Lace Front Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
Special Features
- Memory Cap II -Ā A memory cap that actually memorizes the shape of your head to give you the ultimate in light comfort and fit.
- Monofilament PartĀ -Ā Creates the illusion of natural hair growth.Ā
- Sheer Indulgence Lace Front - Virtually invisible sheer lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
| SKU: | RWCAMERA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.75 oz |
| Collection: | Sheer Indulgence Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front, Monofilament Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Heart, Oblong, Oval, Round, Square |
| Approximate Length: | Front 6.75" | Crown 9" | Sides 9.5" | Back 9.5" | Nape 10.25" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Camera Ready | Synthetic Lace Front Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
Camera Ready | Synthetic Lace Front Wig (Mono Part) | DISCONTINUED
Special Features
- Memory Cap II -Ā A memory cap that actually memorizes the shape of your head to give you the ultimate in light comfort and fit.
- Monofilament PartĀ -Ā Creates the illusion of natural hair growth.Ā
- Sheer Indulgence Lace Front - Virtually invisible sheer lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
| SKU: | RWCAMERA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.75 oz |
| Collection: | Sheer Indulgence Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front, Monofilament Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Heart, Oblong, Oval, Round, Square |
| Approximate Length: | Front 6.75" | Crown 9" | Sides 9.5" | Back 9.5" | Nape 10.25" |
Original: $224.40
-65%$224.40
$78.54Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Special Features
- Memory Cap II -Ā A memory cap that actually memorizes the shape of your head to give you the ultimate in light comfort and fit.
- Monofilament PartĀ -Ā Creates the illusion of natural hair growth.Ā
- Sheer Indulgence Lace Front - Virtually invisible sheer lace front that gives you amazing off-the-face styling versatility.
| SKU: | RWCAMERA |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.75 oz |
| Collection: | Sheer Indulgence Collection |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front, Monofilament Part |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Heart, Oblong, Oval, Round, Square |
| Approximate Length: | Front 6.75" | Crown 9" | Sides 9.5" | Back 9.5" | Nape 10.25" |
























