Bridgette | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Lace Front is ready-to-wear and creates a natural looking hairline that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Synthetic hair is pre-styled and ready-to-wear.
| SKU: | RV6361 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.5 oz |
| Collection: | The Wig Collection by Revlon |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 11" | Crown 13" | Sides 14" | Back | Nape 14" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


























Bridgette | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Bridgette | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Lace Front is ready-to-wear and creates a natural looking hairline that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Synthetic hair is pre-styled and ready-to-wear.
| SKU: | RV6361 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.5 oz |
| Collection: | The Wig Collection by Revlon |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 11" | Crown 13" | Sides 14" | Back | Nape 14" |
Original: $217.95
-65%$217.95
$76.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Lace Front is ready-to-wear and creates a natural looking hairline that gives you amazing off-the-face styling versatility.
- Synthetic hair is pre-styled and ready-to-wear.
| SKU: | RV6361 |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 5.5 oz |
| Collection: | The Wig Collection by Revlon |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Ready-to-Wear Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oval,Round,Square |
| Approximate Length: | Front 11" | Crown 13" | Sides 14" | Back | Nape 14" |























