Barbie | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | EYBARBIE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.5 oz |
| Collection: | Envy by Alan Eaton |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4.25" | Crown 6.5" | Sides 7.5" | Nape 6.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Barbie | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
Barbie | Synthetic Lace Front Wig (Basic Cap) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | EYBARBIE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.5 oz |
| Collection: | Envy by Alan Eaton |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4.25" | Crown 6.5" | Sides 7.5" | Nape 6.5" |
Original: $204.99
-65%$204.99
$71.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - is 100% Hand stitched front lace line made with extra thin lace film for a natural and customized fit.
- Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure point.
| SKU: | EYBARBIE |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 3.5 oz |
| Collection: | Envy by Alan Eaton |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 4.25" | Crown 6.5" | Sides 7.5" | Nape 6.5" |























