Ashley | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Thermo-straight, long layered style with a monofilament top. The sexiest look a girl can afford with long straight layers of gorgeous hair. Model's wig has been thinned out for a more dramatic, shag look.
| SKU: | LF7028 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 6.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 12" | Nape: 12'" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Ashley | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Ashley | Synthetic Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Thermo-straight, long layered style with a monofilament top. The sexiest look a girl can afford with long straight layers of gorgeous hair. Model's wig has been thinned out for a more dramatic, shag look.
| SKU: | LF7028 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 6.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 12" | Nape: 12'" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Thermo-straight, long layered style with a monofilament top. The sexiest look a girl can afford with long straight layers of gorgeous hair. Model's wig has been thinned out for a more dramatic, shag look.
| SKU: | LF7028 |
|---|---|
| Collection: | Monosystem |
| Product Type: | Wig |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Diamond, Oblong, Pear, Heart, Oval |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Cap Size: | Average |
| Product Weight: | 6.4 oz |
| Approximate Length: | Front: 4.5" | Crown: 12" | Nape: 12'" |























