Ashley | Synthetic Lace Front Wig (Mono Part) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Creates the appearance of a natural hairline, allows for styling away from the face
- Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points
| SKU: | EYASHLEY |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.2 oz |
| Collection: | Envy by Alan Eaton |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 7" | Crown 8.25" | Sides 9.25" | Nape 8.25" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Ashley | Synthetic Lace Front Wig (Mono Part) | UNAVAILABLE
Ashley | Synthetic Lace Front Wig (Mono Part) | UNAVAILABLE
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Creates the appearance of a natural hairline, allows for styling away from the face
- Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points
| SKU: | EYASHLEY |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.2 oz |
| Collection: | Envy by Alan Eaton |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 7" | Crown 8.25" | Sides 9.25" | Nape 8.25" |
Original: $255.99
-65%$255.99
$89.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Lace Front - Creates the appearance of a natural hairline, allows for styling away from the face
- Stretch Cap Technology - Stretches along the perimeter for the most comfortable fit while eliminating pressure points
| SKU: | EYASHLEY |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 4.2 oz |
| Collection: | Envy by Alan Eaton |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Capless, Lace Front |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond,Heart,Oblong,Oval,Round |
| Approximate Length: | Front 7" | Crown 8.25" | Sides 9.25" | Nape 8.25" |
























