Amber | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Amber by Estetica Designs wigs is a feather cut with lots of body and soft, neck-hugging layers. Amber has the monofilament top creates the illusion skin and natural hair growth at the crown.
| SKU: | ESAMBER |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.03 oz |
| Collection: | High Society |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 4" | Nape 4" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Amber | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Amber | Synthetic Wig (Mono Top) | DISCONTINUED
Amber by Estetica Designs wigs is a feather cut with lots of body and soft, neck-hugging layers. Amber has the monofilament top creates the illusion skin and natural hair growth at the crown.
| SKU: | ESAMBER |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.03 oz |
| Collection: | High Society |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 4" | Nape 4" |
Original: $328.99
-65%$328.99
$115.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Amber by Estetica Designs wigs is a feather cut with lots of body and soft, neck-hugging layers. Amber has the monofilament top creates the illusion skin and natural hair growth at the crown.
| SKU: | ESAMBER |
| Product Type: | Wig |
| Product Weight: | 2.03 oz |
| Collection: | High Society |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round |
| Approximate Length: | Front 4" | Crown 4" | Sides 4" | Nape 4" |























