Alexandra H-Mono Human Hair | Human Hair Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Alexandra by Wig Pro is a long layered wig that features a machine weft cap and 100% Human Hair for the best appearance. Wear with or without bangs. This wig is also available inĀ petite cap size.
SPECIAL FEATURES
- 100% Human hair ā Feels incredibly soft and can be styled just like your own hair
| SKU: | WP103 |
| Product Type: | Wig for Women |
| Product Weight: | 6.75 oz |
| Collection: | Optimum Cuticle Hair |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oval, Round |
| Approximate Length: | Front 4.5-5.5" | Crown | Sides 13" | Nape 12" |
| Overall Length: | 19" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Alexandra H-Mono Human Hair | Human Hair Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Alexandra H-Mono Human Hair | Human Hair Wig (Mono Top) | UNAVAILABLE
Alexandra by Wig Pro is a long layered wig that features a machine weft cap and 100% Human Hair for the best appearance. Wear with or without bangs. This wig is also available inĀ petite cap size.
SPECIAL FEATURES
- 100% Human hair ā Feels incredibly soft and can be styled just like your own hair
| SKU: | WP103 |
| Product Type: | Wig for Women |
| Product Weight: | 6.75 oz |
| Collection: | Optimum Cuticle Hair |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oval, Round |
| Approximate Length: | Front 4.5-5.5" | Crown | Sides 13" | Nape 12" |
| Overall Length: | 19" |
Original: $1,665.99
-65%$1,665.99
$583.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Alexandra by Wig Pro is a long layered wig that features a machine weft cap and 100% Human Hair for the best appearance. Wear with or without bangs. This wig is also available inĀ petite cap size.
SPECIAL FEATURES
- 100% Human hair ā Feels incredibly soft and can be styled just like your own hair
| SKU: | WP103 |
| Product Type: | Wig for Women |
| Product Weight: | 6.75 oz |
| Collection: | Optimum Cuticle Hair |
| Cap Size: | Average |
| Cap Construction: | Monofilament Top |
| Hair Type: | Human Hair |
| Ideal Face Shape: | Diamond, Oval, Round |
| Approximate Length: | Front 4.5-5.5" | Crown | Sides 13" | Nape 12" |
| Overall Length: | 19" |
























