18" easiVolume (HD) Heat Defiant Clip In Volumizer (1pc) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Easy, do-it-yourself application.
- Heat Defiant - easihair's Heat Defiant synthetic fiber can be styled using a flat iron or curling iron, up to 350 degrees to add different texture to the hair.Ā
| SKU: | JR355 |
|---|---|
| Collection: | easivolume HD |
| Product Type: | Clip In Hair Extension |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Product Weight: | 2.2 oz |
| Overall Length: | 18" |
| Base Dimension: | 10" wide x 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





18" easiVolume (HD) Heat Defiant Clip In Volumizer (1pc) | DISCONTINUED
18" easiVolume (HD) Heat Defiant Clip In Volumizer (1pc) | DISCONTINUED
SPECIAL FEATURES
- Easy, do-it-yourself application.
- Heat Defiant - easihair's Heat Defiant synthetic fiber can be styled using a flat iron or curling iron, up to 350 degrees to add different texture to the hair.Ā
| SKU: | JR355 |
|---|---|
| Collection: | easivolume HD |
| Product Type: | Clip In Hair Extension |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Product Weight: | 2.2 oz |
| Overall Length: | 18" |
| Base Dimension: | 10" wide x 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECIAL FEATURES
- Easy, do-it-yourself application.
- Heat Defiant - easihair's Heat Defiant synthetic fiber can be styled using a flat iron or curling iron, up to 350 degrees to add different texture to the hair.Ā
| SKU: | JR355 |
|---|---|
| Collection: | easivolume HD |
| Product Type: | Clip In Hair Extension |
| Hair Type: | Heat-Friendly Synthetic Hair |
| Ideal Face Shape: | Round, Square, Diamond, Oblong, Heart, Oval |
| Product Weight: | 2.2 oz |
| Overall Length: | 18" |
| Base Dimension: | 10" wide x 2.5" |
























